tafahomnameh تفاهم‌نامه همکاری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ادامه مطلب enteshar ecode www.e-code.ir انتشار فصلنامه ایکد(بهار1402) ادامه مطلب naft ابلاغ تکالیف و مسئولیت‌های مرتبط با شناسه کالا و خدمت ادامه خبر ابلاغ تکالیف شناسه کالا از طرف قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی (سرپرست کنونی وزارت صمت) khadamat راهنمای دریافت شناسه خدمت برای صدور صورتحساب الکترونیکی و اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و مودیان مالیاتی نحوه دریافت شناسه خدمات ادامه مطلب portal درباره مرکز بیشتر بدانید پرتال اطلاع رسانی
مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران
WWW.NNCGS1.COM روی اسلایدر

ایرانکد

با ایرانکد جایگاه کالای خود را در ساختار طبقه بندی ملی بیابید.

برای شناسایی محصول خود در سازمان‌های دولتی و حضور درمزایده‌های دولت به ایرانکد نیاز دارید.

GS1

محصول خود را به بازار جهانی معرفی کنید.

برای حفاظت از برند و شناسایی محصولات خود در زنجیره تأمین جهانی اقدام نمایید.

عکس-درباره-ما (3)

درباره مرکز

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران، در سال 1374 توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، به عنوان تنها نماینده سازمان جهانی GS1 در ایران تاسیس شد. این مرکز، خدمات مرتبط با مدیریت و شناسایی اقلام در زنجیره تامین همگام با استانداردها و راهکارهای بین‌المللی در اختیار کسب و کارها در کشور قرار می‌دهد.

برخی از خدمات مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات عبارتند از:

  • کمک به کدگذاری کالاهای تجاری و تخصیص بارکد به آن‌ها
  • کمک به شناسایی مکان‌های فیزیکی در زنجیره تامین
  • کدگذاری شماره دسته برای درج بر روی واحدهای کالا یا محموله
  • ارائه استانداردهای رهگیری و ردیابی کالا در زنجیره تأمین کالا

78

همکار تجاری

4100000

کد تولید شده

25

سال فعالیت مداوم

91000

مشترکین مرکز

چرا باید بارکد دریافت کنیم؟

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، دارای 91 هزار عضو وصدور کد برای 3.6 میلیون قلم کالا است. بانک اطلاعاتی این مرکز طبق ماده 21 مصوبه ششمین جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات، یکی از 12 بانک اطلاعات مرجع در کشور به شمار می‌رود. سازمان جهانی GS1 یک مؤسسه‌ غیرانتفاعی است كه بیش از 2 ميليون شرکت عضو در 150 كشور جهان داشته و سابقه‌اي 46 ساله در معرفي و توليد استانداردها و راهكارهاي بهبود مدیریت زنجيره‌هاي تأمین دارد.

خدمات و راهکارها

خدمات ارزش افزوده

سامانه تایید اصالت کالا، رهگیری و ردیابی کالا

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا از ۲۳ سال پیش در ایران تاسیس شده است و تا کنون اطلاعات بیش از ۳۶۰۰٫۰۰۰ قلم کالا را از ۹۰٫۰۰۰ تامین‌کننده در بانک ملی اطلاعات کالا به ثبت رسانده است. این مرکز با راه‌اندازی سامانه ETS و ارائه خدمات ردیابی، رهگیری و تایید اصالت کالا در زنجیره تامین، پیگیری امور مربوط به کالا را به آسان ترین و سریع ترین روش ممکن مسیر ساخته است.

سامانه جامع کدینگ سازمانی

منظور از کدینگ، فرایندی است که در طی آن شناسایی، طبقه‌بنـدی و کدگذاری اقلام سازمانی اتفاق می‌افتد. به پشتوانه‌ی بهره‌مندی از دانش و تجربه‌ی سازمان‌های بین‌المللی در بحث لجستیک کالا، با بومی‌سازی استانداردهای بین‌المللی مرتبط باکیفیت داده‌ها مانند ISO8000 و باهدف بهینه‌سازی فرآیندهای سازمانی شرکت‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی، افزودن بهره‌وری و کاهش هزینه‌های سازمانی، مرکز ملی شماره گذری کالا و خدمات ایران با پشتوانه چندین ساله خود در این عرصه نسبت به باز طراحی و ارائه سامانه جدید کدینگ سازمانی اقدام نموده است.

کد درون سازمانی

سرویس استانداردسازی تصاویر در قفسه‌های دیجیتال

سازمان GS1 جهانی با همکاری دانشگاه کمبریج و هلدینگ Unilever به طراحی روشی برای نمایش محصولات در فضای فروش آنلاین توسط نمایشگرهای کوچک مانند موبایل که قابلیت انجام فرایند “خرید” در آن‌ها وجود دارد  پرداخته است. این کار به‌واسطه‌ی تغییر درروش خرید آنلاین از طریق کامپیوتر شخصی به موبایل که ناشی از رشد فزاینده‌ی خرید توسط تلفن‌های همراه هوشمند است، انجام‌شده است.

سرویس استانداردسازی تصاویر دیجیتال

کاتالوگ طبقه‌بندی شده محصولات (GPC)

ساختار طبقه‌بندی جهانی کالا در سیستم GS1 که به نام GPC شناخته می‌شود به زبان فارسی ترجمه و در سایت سازمان جهانی GS1 بارگذاری شده است. تمامی افراد از جمله تامین کننده و تولیدکنندگان کالا می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی مربوطه، به ساختار طبقه‌بندی جهانی کالاها (به زبان فارسی و سایر زبانهای موجود) دسترسی پیدا کرده و در سیستم‌های داخلی و تعاملات تجاری خود از آن استفاده نمایند.

کاتالوگ GPC

خدمات و راهکارها

خدمات اصلی مرکز

صدور کد ملی کالا (ایرانکد)

ایران‌کد، یک کد ۱۶ رقمی است که نشان‌دهنده یک کالا است و از یک ساختارملی تبعیت می‌کند. این بارکد که عموما بر روی برچسب کالا در کنار GTIN محصول قرار دارد، از سه بخش اصلی تشکیل شده است. ایران‌کد علاوه برداشتن کاربردهای کد بین‌المللی  GS1، ضمن تعیین جایگاه کالا درسیستم طبقه‌بندی ملّی، برای شناسایی و طبقه‌بندی محصول در فرایندهای زنجیره تأمین از جمله تدارکات و طبقه‌بندی کالاها در انبار، کاربرد بسیاری دارد.

صدور کد بین المللی کالا

مرکز ملی شماره‌گذاری با توجه به استانداردهای بین‌المللی سازمان GS1 با هدف مدیریت و شفاف سازی زنجیره عرضه بارکد صادر می نماید. این مرکز بارکدهای شناسایی و طبقه‌بندی کالا را به صورت ملی (ایرانکد) و بین‌المللی (GTIN) ارائه می‌کند. همچنین سایرکلیدهای شناسایی GS1 مانند GLN جهت شناسایی مکان‌های فیزیکی، SSCC برای شناسایی محموله‌ها و کانتینرها، کدهای شناسایی اموال و دارایی‌ها و …

خدمات صدور کد بین المللی کالا

صدور کد خدمات

سیستم کدینگ خدمات مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران اطلاعات مشاغل را به صورت یکپارچه مدیریت کرده و بازار به هم ریخته و نامنظم خدمات را سر و سامان می‌بخشد. همچنین این سیستم یکپارچه خدمات موجود را بر اساس GTIN شناسایی می‌کند و به اطلاعات ارائه‌دهندگان خدمت نظم می‌دهد. در نهایت بانک اطلاعاتی جمع‌آوری شده را به ارگان‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها ارائه داده و فضای عرضه و تقاضای خدمت را به هم متصل می‌کند.

کد ملی خدمات

صدور کد موقعیت مکانی (GLN)

به‌منظور مدیریت بهتر زنجیره‌های تأمین و تقاضا، لازم است مکان فیزیکی طرفین تجاری، موقعیت محموله‌ها در مسیر حمل‌ونقل، آدرس فایل‌ها در فضای مجازی یا محل قرارگیری محصولات در قفسه‌های انبار، شناسایی شده و در سیستم‌های اطلاعاتی ثبت شود. در سیستم‌های مبتنی بر استانداردهای GS1، این کار به کمک یکی از مهم ترین کلیدهای شناسایی GS1 به‌ نام شماره جهانی مکان (GLN) انجام می‌شود. از کدهای GLN برای شناسایی هر نوع مکان در زنجیره تأمین (موقعیت‌های فیزیکی، دیجیتالی، عملیاتی یا حقوقی) استفاده می‌شود.

هفته دفاع مقدس گرامی باد

هفته دفاع مقدس یادآور ایثار و استقامت رادمردان و شیرزنانی است که در لبیک به فرمان امام و مقتدای خویش در دفاع از کیان آب و خاک نظام مقدس جمهوری اسلامی جانفشانی نموده و حماسه های ماندگاری را بر برگ های زرین انقلاب اسلامی ثبت کردند.

از مزرعه تا سفره

سفر در زنجیره تامین

سفر در زتجیره تامین

با نوآوری سازمان GS1 و ارائه استانداردهای کاربردی شما می‌توانید در زنجیره تامین سفر کنید و سیر تحول محصول را از نقطه تولید تا رسیدن به دست مصرف‌کننده دنبال کنید.

سایر وب سایت ها

وب سایت های مرکز

با ما در تماس باشید

شنبه تا چهارشنبه 8:00 الی 16:00

02188924605-14

جهت تماس با ما فرم زیر را پر کنید.

کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند