ارائه ایران کد برای ثبت سفارش لوازم خانگی اجباری است

نقطه رسانه ای :دارندگان ایران کد از 10 درصد تخفیف کارمزد ثبت سفارش برخوردار می شوند.

به گزارش نقطه رسانه ای به نقل از روابط عمومی سازمان بازرگانی استان تهران ،سید علی موسوی گفت : دارندگان ایران کد از 10 درصد تخفیف کارمزد ثبت سفارش برخوردار می شوند.
وی افزود: به منظور حذف کاغذ و به حداقل رساندن مراجعات و ایجاد دقت و سرعت ،مراحل مختلف فرایند ثبت سفارش در استان تهران به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و با خارج شدن ثبت سفارش کالا از حالت دستی به صورت الکترونیک ، نرم افزار ثبتارش و ایران کد به یکدیگر متصل می‌شود .
وی با تشریح مزایای اتصال نرم افزار ثبتارش و ایران کد، گفت : با این امکان، ثبت سفارش واردکنندگان لوازم خانگی دارای ایران کد و محاسبه تخفیف اعضای ایران کد به روز می‌شود.
موسوی افزود: در سال 87 در استان تهران بیش از 153 هزار پرونده ثبت سفارش پذیرش شده که از بین این تعداد ثبت سفارش انجام گرفته ؛ 141 هزار پرونده به متقاضیان تحویل شده که این میزان در مقایسه با سال 86 بیانگر رشد 24 درصدی پذیرش و کاهش 20 درصدی آمار تحویل پرونده‌ها است.
رییس سازمان بازرگانی استان تهران خاطرنشان کرد که 45 درصد از ثبت سفارش واردات و 80 درصد از تمدید و اصلاحیه ثبت سفارش در استان تهران انجام می گیرد.