0

EPCIS چیست ؟ (همراه با ویدئو)

خدمات اطلاعاتی (EPCIS) EPC استاندارد یک رابط اشتراک‌گذاری داده را تعریف می‌کند که شرکای زنجیره تأمین را قادر به تصرف و ارتباط داده‌ها در مورد حرکت و وضعیت از اشیاء در زنجیره تأمین می‌سازد. مشخصات EPCIS استانداردهای فنی، و همچنین یک مجموعه استاندارد از عملیات سرویس و عناصر اطلاعات مرتبط را فراهم می‌کند.

 استاندارد EPCIS برای پاسخگویی به 4 سؤال اساسی ایجاد شده است. این که چه محصولی، در کجا، در چه زمانی و به چه منظوری تولید، توزیع و خریداری شده است، سؤالاتی هستند که این استاندارد توان پاسخگویی به آن‌ها را دارد. این استاندارد پلی است میان دنیای فیزیکی اقلام تجاری و دنیای مجازی تراکنش‌های تجاری الکترونیکی. این استاندارد به ما کمک می‌کند که از زمان تهیه مواد اولیه، تا تولید محصول، توزیع و خریداری محصول و انتقال آن به مکان مورد نظر، کالا را در نظر گرفته و اتفاقاتی که برای آن رخ می‌دهد را کنترل کنیم. مثلاً بدانیم کالا در چه نوع بسته‌بندی و با چه اندازه و تعداد قرار است توزیع شود، از چه طریقی قرار است انتقال یابد (زمینی، هوایی، قطار و …)، چه زمانی قرار است در اداره‌ی پست تحویل گرفته شود و چه زمانی قرار است به دست مشتری نهایی برسد.

خدمات اطلاعاتی (EPCIS) EPC استاندارد یک رابط اشتراک‌گذاری داده را تعریف می‌کند که شرکای زنجیره تأمین را قادر به تصرف و ارتباط داده‌ها در مورد حرکت و وضعیت از اشیاء در زنجیره تأمین می‌سازد. مشخصات EPCIS استانداردهای فنی، و همچنین یک مجموعه استاندارد از عملیات سرویس و عناصر اطلاعات مرتبط را فراهم می‌کند. علاوه بر این، استاندارد EPCIS استانداردهای داده‌ها را برای چگونگی استقرار عناصر داده‌های EPCIS یکسان می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =