۲۷ خرداد روز جهاد کشاورزی گرامی باد

 

مقام معظم رهبری:

                            

      در کار کشاورزی همین طور که اسم شما جهاد کشاورزی است ، جهادی حرکت کنید.

                                                                                          

جهاد سازندگی نهادی انقلابی است که در سال ۱۳۵۸ به فرمان با فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی جهت رسیدگی به رفع محرومیت از روستاهای محروم ومناطق دور افتاده کشور، هر ساله در تاریخ  17 ژون مصادف با ۲۷ خرداد روز جهاد کشاورزی نامگذاری شده است. کشاورزی رشته به روز، علمی و شناخته شده ای است که در دستیابی به خودکفایی کشور تاثیر بسزایی دارد. ایران نیز به عنوان کشوری با تمدن کهن و درخشان در زمینه کشاورزى از جایگاه مناسبی در دنیا برخوردار است.

کشاورزی

اهمیت بخش کشاورزی

از مهمترین عناصر در شکل گیری تمدن‏هاى بزرگ، در جهان کشاورزى بوده است. به همین دلیل تمدن‏هاى بزرگ، در کنار رودها و زمین‏هاى حاصل‏خیز ایجاد شده‏اند.
کشاورزى یکی از پر اهمیت ترین امور در سطح جهان و همجنین اقتصاد کشور است.بخش کشاورزى در ایران بیش از  80 درصد نیازهاى غذایى جمعیت کشور را تأمین می‏کند. همچنین  یک چهارم اشتغال کشور در گرو بخش کشاورزی  میباشد.

 

جهاد کشاورزی

 

استقلال غذایی در هر کشوری ارجع بر دیگر استقلال ها (سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ) است. از این رو اگر کشوری در تقویت این  بخش تلاش نکند و نتواند غذای خود را خودش تولید کند عملا کشوری وابسته است. کشور ما نیز به دلیل تاکید و  تحقق شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی میبایست با هموار نمودن عرصه تولید برای کشاورزان و حمایت همه جانبه از آنها مؤلفه های افزایش تولید در بخش کشاورزی را بیش ازپیش تقویت کند تا شاهد به ثمر رسیدن تلاش کشاورزان در تحقق استقلال و امنیت غذایی با عزم و همت جهادی به معنای واقعی کلمه باشد.