tafahomnameh تفاهم‌نامه همکاری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران انعقاد تفاهم‌نامه همکاری ادامه مطلب enteshar ecode www.e-code.ir انتشار فصلنامه ایکد(بهار1402) ادامه مطلب naft ابلاغ تکالیف و مسئولیت‌های مرتبط با شناسه کالا و خدمت ادامه خبر ابلاغ تکالیف شناسه کالا از طرف قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی (سرپرست کنونی وزارت صمت) khadamat راهنمای دریافت شناسه خدمت برای صدور صورتحساب الکترونیکی و اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و مودیان مالیاتی نحوه دریافت شناسه خدمات ادامه مطلب portal درباره مرکز بیشتر بدانید پرتال اطلاع رسانی
مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران
WWW.NNCGS1.COM روی اسلایدر

ایرانکد

با ایرانکد جایگاه کالای خود را در ساختار طبقه بندی ملی بیابید.

برای شناسایی محصول خود در سازمان‌های دولتی و حضور درمزایده‌های دولت به ایرانکد نیاز دارید.

GS1

محصول خود را به بازار جهانی معرفی کنید.

برای حفاظت از برند و شناسایی محصولات خود در زنجیره تأمین جهانی اقدام نمایید.

عکس-درباره-ما (3)

درباره مرکز

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران، در سال 1374 توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، به عنوان تنها نماینده سازمان جهانی GS1 در ایران تاسیس شد. این مرکز، خدمات مرتبط با مدیریت و شناسایی اقلام در زنجیره تامین همگام با استانداردها و راهکارهای بین‌المللی در اختیار کسب و کارها در کشور قرار می‌دهد.

برخی از خدمات مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات عبارتند از:

  • کمک به کدگذاری کالاهای تجاری و تخصیص بارکد به آن‌ها
  • کمک به شناسایی مکان‌های فیزیکی در زنجیره تامین
  • کدگذاری شماره دسته برای درج بر روی واحدهای کالا یا محموله
  • ارائه استانداردهای رهگیری و ردیابی کالا در زنجیره تأمین کالا

78

همکار تجاری

4100000

کد تولید شده

25

سال فعالیت مداوم

91000

مشترکین مرکز

چرا باید بارکد دریافت کنیم؟

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، دارای 91 هزار عضو وصدور کد برای 3.6 میلیون قلم کالا است. بانک اطلاعاتی این مرکز طبق ماده 21 مصوبه ششمین جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات، یکی از 12 بانک اطلاعات مرجع در کشور به شمار می‌رود. سازمان جهانی GS1 یک مؤسسه‌ غیرانتفاعی است كه بیش از 2 ميليون شرکت عضو در 150 كشور جهان داشته و سابقه‌اي 46 ساله در معرفي و توليد استانداردها و راهكارهاي بهبود مدیریت زنجيره‌هاي تأمین دارد.

خدمات و راهکارها

خدمات اصلی مرکز

سامانه تایید اصالت کالا، رهگیری و ردیابی کالا

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا از ۲۳ سال پیش در ایران تاسیس شده است و تا کنون اطلاعات بیش از ۳۶۰۰٫۰۰۰ قلم کالا را از ۹۰٫۰۰۰ تامین‌کننده در بانک ملی اطلاعات کالا به ثبت رسانده است. این مرکز با راه‌اندازی سامانه ETS و ارائه خدمات ردیابی، رهگیری و تایید اصالت کالا در زنجیره تامین، پیگیری امور مربوط به کالا را به آسان ترین و سریع ترین روش ممکن مسیر ساخته است.

ets

سامانه جامع کدینگ سازمانی

منظور از کدینگ، فرایندی است که در طی آن شناسایی، طبقه‌بنـدی و کدگذاری اقلام سازمانی اتفاق می‌افتد. به پشتوانه‌ی بهره‌مندی از دانش و تجربه‌ی سازمان‌های بین‌المللی در بحث لجستیک کالا، با بومی‌سازی استانداردهای بین‌المللی مرتبط باکیفیت داده‌ها مانند ISO8000 و باهدف بهینه‌سازی فرآیندهای سازمانی شرکت‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی، افزودن بهره‌وری و کاهش هزینه‌های سازمانی، مرکز ملی شماره گذری کالا و خدمات ایران با پشتوانه چندین ساله خود در این عرصه نسبت به باز طراحی و ارائه سامانه جدید کدینگ سازمانی اقدام نموده است.

ccs

دریافت کد GLN

به‌منظور مدیریت بهتر زنجیره‌های تأمین و تقاضا، لازم است مکان فیزیکی طرفین تجاری، موقعیت محموله‌ها در مسیر حمل‌ونقل، آدرس فایل‌ها در فضای مجازی یا محل قرارگیری محصولات در قفسه‌های انبار، شناسایی شده و در سیستم‌های اطلاعاتی ثبت شود. در سیستم‌های مبتنی بر استانداردهای GS1، این کار به کمک یکی از مهم ترین کلیدهای شناسایی GS1 به‌ نام شماره جهانی مکان (GLN) انجام می‌شود. از کدهای GLN برای شناسایی هر نوع مکان در زنجیره تأمین (موقعیت‌های فیزیکی، دیجیتالی، عملیاتی یا حقوقی) استفاده می‌شود.

مجله ایکد

 مدیران و کارشناسان مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات با هدف ارتقای تجربه و دانش و همچنین ایجاد ساز و کاری جهت انتقال به سایرین نشریه‌ای علمی – تخصصی تحت عنوان e-code ایجاد نموده اند که دوست داران می توانند با مراجعه به وبسایتی تحت همین عنوان از تمام مقالات علمی به صورت رایگان بهرمند شوند.

ecode

صدور بارکد

مرکز ملی شماره‌گذاری با توجه به استانداردهای بین‌المللی سازمان GS1 با هدف مدیریت و شفاف سازی زنجیره عرضه بارکد صادر می نماید. این مرکز بارکدهای شناسایی و طبقه‌بندی کالا را به صورت ملی (ایرانکد) و بین‌المللی (GTIN) ارائه می‌کند. همچنین سایرکلیدهای شناسایی GS1 مانند GLN جهت شناسایی مکان‌های فیزیکی، SSCC برای شناسایی محموله‌ها و کانتینرها، کدهای شناسایی اموال و دارایی‌ها و …

barcode

آموزش

واحد آموزش مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران در اواسط سال ۱۳۸۸ تشکیل شده و با توجه به نیاز روز برنامه‌ای منسجم و هدفمند را طراحی و تنظیم می‌نماید. این مرکز با رسالت ترویج استانداردهای GS1 به برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی برای پرسنل مرکز و سایر سازمان‌ها، نمایندگان ایران‌کد و شرکت‌های همکار آموزشی می‌پردازد.

آموزش مرکز ملی شماره گذاری کالا

کد خدمت

سیستم کدینگ خدمات مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران می‌تواند به صورت یکپارچه اطلاعات ذکر شده را مدیریت کرده، بازار به هم ریخته و آشفته خدمات را سامان داده و به شناسایی خدمات موجود و اطلاعات ارائه‌دهندگان خدمت نظم دهد و در نهایت بانک اطلاعاتی جمع‌آوری شده را به ارگان‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها ارائه داده و فضای عرضه و تقاضای خدمت به هم وصل شود.

کدینگ-خدمات1

سفر در زنجیره تامین

سفر در زتجیره تامین

با نوآوری سازمان GS1 و ارائه استانداردهای کاربردی شما می‌توانید در زنجیره تامین سفر کنید و سیر تحول محصول را از نقطه تولید تا رسیدن به دست مصرف‌کننده دنبال کنید.

اپلیکیشن‌ های کاربردی

وب‌سایت‌ های مرکز

با ما در تماس باشید

شنبه تا چهارشنبه 8:00 الی 16:00

02188924605-14

جهت تماس با ما فرم زیر را پر کنید.

کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند