کاهش هزینه و زمان ذینفعان زنجیره تامین از طریق مدیریت داده های ثابت و اصلی زبان مشترک بین بانک ها و سامانه های دولت الکترونیکی

سازی در سیستم مربوطه (مانند سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی ERP) گرفته می‌شود و متعاقبا با عطف به یک GLN منحصر به فرد جهانی قابل بازیابی است.
همرا با شناسه قلم کالای تجاری GTIN)ها)، GLNها نقش اساسی در شبکه جهانی همزمان سازی داده‌ها؛ بازی می‌کنند. استفاده از شناسه GLN برای ثبت در GDSN اجباری است و برای شناسایی صاحبان داده‌ها/ارائه دهندگان اطلاعات از قبیل توزیع کنندگان، کارگزاران و تولید کنندگان و همچنین اشخاص حقوقی و اماکن فیزیکی، استفاده می‌شود. بکار بردن GLN به این طریق، انتشار و اشتراک اطلاعات در طول شبکه را مقدور می‌سازد و شبکه همزمان سازی داده‌ها را به همراه داده‌های اصلی فراهم می‌آورد.
هر شرکتی می‌تواند سیستم داخلی و ساختار کد خود را برای شناسایی کلیه اماکنی که ملزومات عملیاتی اش را پوشش می‌دهند طراحی نماید. هرچند یک راه حل داخلی می‌تواند ساده ترین و سریع ترین راه ممکن باشد؛ لکن زمانی که اطلاعات مابین رایانه‌هایی از شرکت‌های مختلف مبادله می‌شود، مشکلاتی حادث می‌شوند.استفاده از شناسه  GLN در درون و بیرون شرکت‌ها برای شناسایی مکان‌ها برای آنها سادگی، چند بخشی بودن، بین المللی بودن را به ارمغان می آورد
شناسه  GLN توسط مرکز تسهیل تجارت و کسب و کار الکترونیک سازمان ملل متحد (UN/CEFACT) به رسمیت شناخته شده و با استاندارد ISO6523، مطابقت دارد.

شماره جهانی کالای تجاری یاGTIN  به عنوان یکی دیگر از اطلاعات اصلی در زنجیره تامین ، یک کد منحصر به‌فرد در سطح جهان است که توسط نماینده GS1 در هر کشور، به اقلام تجاری مانندکالاهای سوپری، داروها، لوازم بهداشتی، تجهیزات پزشکی و … اختصاص داده می‌شود. شناسه GTIN برای ورود محصولات به بازار و تجاری‌سازی آن‌ها الزامی بوده و مهم‌ترین کاربرد آن، شناسایی اقلام در سیستم های اطلاعاتی زنجیره تأمین و صندوق های مکانیزه فروش POS است. به این شکل که کد GTIN  هر کالا، به صورت نماد بارکد، روی محصول نصب یا چاپ شده و در نقطه فروش، با استفاده از دستگاه‌های بارکدخوان اسکن می‌شود تا سرعت و دقت در عملیات فروش افزایش پیدا کند.

همچنین اطلاعات کاتالوگی کالا نیز جزو اطلاعات اصلی محسوب می شود. مهم ترین مزیت طبقه بندی و ایجاد کاتالوگ محصول بر اساس ساختار GPC، قابل استفاده بودن و مفهوم بودن آن در تمام جهان است که سبب می شود نیازی به ترجمه کاتالوگ محصول به زبان دیگر نباشد چرا که ترجمه ساختار طبقه بندی GPC به ۱۷ زبان زنده دنیا وجود دارد و فقط کافیست جایگاه محصول خود را در مکان صحیحی از ساختار انتخاب کنید تا به صورت خودکار و کاملا رایگان ، ترجمه آن به زبانهای دیگر در اختیار مخاطبان و مشتریان قرار گیرد.