روز معلم بر تمامی معلمین جهان مبارک باد

 
مرتضی مطهری:
مسلمان کسی است که هم درد خدا را داشته باشد و هم درد خلق خدا را.

۱۲ اردیبهشت ماه روز معلم است و دولت جمهوری اسلامی ایران به مناسبت شهادت استاد مرتضی مطهری این روز را روز معلم نامگذاری نمود.

درباره استاد مطهری

استاد مطهری، مغز متفکر نظام جمهوری اسلامی و از شاگردان امام خمینی بود. او یکی از روحانیان در تفسیر و آموزش اسلام به زبان ساده و مطابق با نیاز جامعه در آن زمان محسوب می‌شد. آثار مختلفی از استاد در زمینه‌های فلسفی، اجتماعی، اخلاقی، فقهی و تاریخی انتشار یافته است. از جمله آثار استاد می‌توان به “داستان راستان” اشاره کرد. او در این کتاب به زبان ساده وجذاب و همه فهم روایات دینی و اخلاقی را در اختیار نسل جوان و دیگر اقشار جامعه قرار داده است.

روز معلم مبارک

جایگاه و مقام معلم 

معلمی فقط یک شغل نیست، معلمی عشق است و ایثار ، معلمی ذوق است و هنر، معلمی علم است و توانمندی. در اولین آیات مبارک کتاب آسمانی قرآن که بر پیامبر اکرم (ص) نازل شد، اشاره شده است که “بخوان به نام پروردگارت که جهانیان را آفرید. انسان را از خون بسته سرشت و پروردگارت کریمترین است همان که آموخت با قلم، آموخت به انسان آنچه را که نمی دانست.” در این آیات خداوند، خود را معلم می خواند و معلم بودن خود را بعد از آفرینش شاهکار خلقت، یعنی انسان آورده است. خداوند متعال در این آیات نسبت به شان و مقام عالم و متعلم عنایت خاصی مبذول داشته و آن را بر سایر طبقات ممتاز ساخته است.
 روز معلم، روز گرامی داشت عشق و ایثار و تجلیل از کسانی است که لحظه لحظه می سوزند و با دانش خود، جامعه را روشن ساخته و فردایی بهتر را نوید می دهند. روز معلم، روز بزرگداشت عزیزانی است که در سنگر علم و دانش، سربازانی با اخلاص و دانشمند تربیت کرده اند.