6 صنعت پرکاربرد بارکد چیست؟

پیشتر در مورد تجهیزات بارکد به تفصیل سخن گفتیم، اما در این مقاله قصد داریم 6 صنعت پرکاربرد بارکد را به شما معرفی کنیم.

پیشتر در مورد تجهیزات بارکد به تفصیل سخن گفتیم، اما در این مقاله قصد داریم 6 صنعت پرکاربرد بارکد را به شما معرفی کنیم.

وقتی کسی به عبارت “اسکنر بارکد” فکر می کند ، اولین چیزی که به ذهنش می رسد معمولاً پیشخوان  سوپر مارکت است و این یک مثال خوب از سودمندی بارکد ها و اسکنر هایی که بارکد ها را می خوانند: بدون آنها ، خرید مواد غذایی بسیار طول می کشید و سوپر مارکت ها به لطف عدم کنترل موجودی ، اغلب موارد مورد نیاز خود را از دست می دهند. اما اسکنر بارکد هر روز به کار بیشتر صنایع و سازمان‌ها می آید  به روش هایی که حتی ممکن است فکرش را نکنید.

بارکدها یک فناوری نسبتاً ناشناخته ای هستند: مجموعه ای از خطوط و فضاها ، یک سری عدد را نشان می دهند (یا در مورد بارکد های 2 بعدی جدیدتر ،  مربع هایی  که اطلاعات بیشتری در مورد یک محصول دارند) ، که  بانک اطلاعاتی یک محصول را در بر دارد.

بارکد ها از دهه 1970 قابل استفاده بوده اند و سابقه زیادی دارند، چیزی که نمی توان در مورد بسیاری از فناوری دیگر از آن دوران گفت. و گرچه بارکد های 1بعدی سنتی به احتمال زیاد به نفع کدهای 2 بعدی یا بارکد Digimarc (در جایی که UPC / EAN کاملاً پوشیده از سطح کل محصول است) در بیشتر جاها کنار میرود ولی همچان محبوبیت خود را دارد.

در اینجا شش صنعت پرکاربرد بارکد وجود دارد که بارکدها روش انجام تجارت، برقراری ارتباط و سازماندهی موجودی و دارایی های ثابت را تغییر داده اند.

بارکدها با بهره‌مندی از دو ویژگی مهم، یعنی هزینه بسیار کم و کاربر پسند بودن، ابزاری جذاب برای ردیابی انواع داده‌ها، نظیر شخص، حمل‌ونقل و دارایی است و مهم‌ترین نتیجه آن، بهبود دقت و کاهش هزینه‌ها است.

1) فروشگاه های بزرگ

فروشندگان فروشگاه های بزرگ از بارکد استفاده می کنند. تقریباً در هر محصولی که خریداری می کنید، آنها را می بینید. با تغییر روش های بارکد، مقیاس عملکرد این مشاغل را می توان تحت رادار گذراند.

به گزارش PBS Frontline: به عنوان مثال ، بارکدها اساساً مسیر وال مارت را تغییر دادند ، که اینک یک مرکز فروش در مقیاس جهانی است. آنها به وال مارت کمک کردند تا زنجیره تأمین خود را تغییر داده و به طور مداوم با تولید کنندگان و تأمین کنندگان ارتباط برقرار کند و آنها را وادار به تولید و تحویل سریعتر و ارزان تر کالاهای خود کند.

از طریق این دانش ، این شرکت توانسته است رابطه خود را با تولید کنندگان و تأمین کنندگان تغییر دهد. به گفته لمن ، “روند ارتباطات بین وال مارت و تولید کنندگان آن کاملاً تغییر کرده است … این امر واقعاً آن را از نوع روش قدیمی که قبلا داشت و  ممکن بود هر 52 هفته خارج از سال با یک فروشنده ارتباط برقرار کند و در حال حاضر  برقراری ارتباط هر روز ، هر ساعت ، هر دقیقه … “وال مارت” با تولید کنندگانش و  می داند چه چیزی فروخته می شود … وقیمت هایی طرفدار بیشتر دارند، بنابراین آنها می توانند بگویند ، “ما می خواهیم این را با قیمت مشخص بفروشیم.”

بارکدها همچنین به خرده فروشان بزرگ امکان نوآوری و یافتن خلاق ترینش و موثرترین راه حل ها برای مدیریت موجودی را داده اند. آمازون ، که به تازگی وال مارت را به عنوان بزرگترین فروشگاه در خرده فروشی معرفی کرد، از روش “ذخیره سازی بی نظم” برای سازماندهی محصولات استفاده می کند و محصولات ورودی را بر روی هر فضای قفسه موجود می گذارد ، اما با استفاده از بارکدها ، ردیابی مکانی که هم اکنون این محصولات در آن قرار دارد وسیستم  به آنها اجازه می دهد  تا بعدا بهترین مسیر را از طریق انبار طراحی کند تا دوباره آنها را پیدا کند.

2) فروشگاه هایEtsy یک بازار منحصر به فرد برای اقلام دستباف و لوازم صنایع دستی است.

از طرف دیگر ، صاحبان فروشگاه Etsy و سایر مشاغل خانگی به طور قابل توجهی نیازهای کمتری نسبت به همتایان بزرگ خود دارند اما بارکدها هنوز هم می توانند نقش اساسی داشته باشند.  یک چاپگر بارکد رومیزی می تواند برچسب های کوچکتری ایجاد کند که به تولید کنندگان صنایع دستی کمک می کند تا آخرین خلاقیت های خود را ردیابی کنند و اطمینان حاصل کنند که همه چیز به مکانی که تعلق دارد، می رسد. رسیدگی به حمل و نقل آن به عنوان یک تجارت یک نفره به اندازه کافی دشوار است و رضایت مشتری اغلب به همان اندازه اهمیت دارد که سفارش آنها به موقع به دستشان برسد.

کاربرد بارکد در این صنعت را نیز مشاهده نمودیم.

3)بهداشت و درمان

بارکدها در صنعت بهداشت و درمان بسیار مورد استفاده قرار می گیرند ، جایی که ردیابی موجودی مانند داروها یا تجهیزات جراحی از اهمیت حیاتی برخوردار است و امکان دسترسی به بیماران و خانواده های آنها  وجود دارد.

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از بارکد نسبت به یک سیستم ردیابی دستی ، کاهش خطای انسانی است که در حوزه داروسازی می تواند نتایج ویرانگر داشته باشد. با داشتن چاپگر بارکدی که باعث ایجاد بارکد مچ دست می شود ، متخصصان بهداشت و درمان می توانند بارکد یک بیمار را اسکن کرده و اطمینان حاصل کنند که در زمان مناسب درمان مناسبی را انجام می دهند ، همچنین بررسی کنید که آیا دارویی که مصرف می کنید برای دوزهای بعدی هم سالم است و هم موجودی دارد.

 

ادامه مقاله را در وبسایت بارکد مطالعه کنید.