40 هزار تعاونی به ایران کد پیوستند

نقطه‌رسانه‌ای: با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان وزارتخانه‌های بازرگانی و تعاون، 40 هزار تعاونی به عضویت نظام ملی شماره‌گذاری و خدمات شناسه کالا و خدمات ایران (ایران کد ) درآمدند.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ،  در مراسمی در وزارت تعاون، تفاهم‌نامه‌ای میان محمد صادق مفتح، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر بازرگانی، وهاب فرهمند، معاون توسعه و نظارت بر تعاونی‌های وزیر تعاون به امضا رسید که به دنبال آن با سرمایه‌گذاری وزارت تعاون و ارایه تسهیلات تشویقی از سوی این وزارتخانه به تعاونی‌های سراسر کشور، زمینه پیوستن 40 هزار تعاونی به ایران کد فراهم شده‌ است.
این تفاهم‌نامه بر همکاری متقابل وزارت بازرگانی و وزارت تعاون و ارایه تسهیلات تشویقی به تعاونی‌ها برای ترویج ایران کد در بخش تعاون تأکید کرده است.
در این تفاهم‌نامه با توجه به الزامات قانونی موجود جهت پیوستن جامعه اقتصادی کشور به نظام ملّی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران، پیش بینی شده است وزارت تعاون نسبت به اطلاع رسانی در سطح ادارات کل تعاون استان‌ها و شرکت‌های تعاونی جهت تجهیز آنها به ایران کد اقدام نماید. همچنین وزارت تعاون اطلاع‌رسانی لازم را به واحدهای تعاونی متقاضی دریافت ایران کد ارایه کرده و نمایندگی‌های مرکز ملّی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران در سراسر کشور و مراکز استان‌ها نسبت به عضویت و اشتراک این تعاونی‌ها در ایران کد اقدام می‌کنند. پیگیری مستمر جهت اخذ ایران کد توسط شرکت‌های تعاونی تولیدی و خدماتی در سطح کشور از برنامه‌های امسال وزارت تعاون بوده و این وزارتخانه با سرمایه‌گذاری مناسبی که در این خصوص انجام می‌دهد تسهیلات ویژه‌ای در اختیار تعاونی قرار خواهد داد که تعاونی‌ها پس از پیوستن به ایران کد از آن بهره‌مند شوند. با عضویت تعاونی‌ها در ایران کد مشخصایت تعاونی و محصولات تولیدی آن در پرتال ملّی ایران کد (www.irancode.ir) ثبت شده و با این اقدام مقدمه ورود آنها به بازار تجارت الکترونیک و سیستم نوین توزیع و عرضه کالا فراهم خواهد شد و تعاونی‌ها می‌توانند از مزایای ایران کد استفاده کنند.