۱۴ خرداد عروج ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تسلیت باد

مروری کوتاه بر زندگی امام خمینی (ره)

سید روح‌الله الموسوی‌ الخمینی ملقب به امام خمینی در ۳۰ شهریـور ۱۲۸۱ هجرى شمسى در ایران و شهری از توابع استان مرکزى چشم به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی وی با بحرانهای سیاسی و اجتماعی که در کشور رخ داد سپری شد. روح الله همراه خانواده در سنگر دفاع ساخته و پرداخته شد به مجاهدی تمام عیار تبدیل ‌شد.

امام خمینی به دلیل مخالفت با رژیم طاغوت در قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ دستگیر وزندانی شد، وی پس از آزادی به قم مراجعت کرد؛ و با سخنرانی مهمی در قم انجام داد مجدد دستگیر و به ترکیه و سپس به عراق تبعید گردید.

امام خمینی در سال های تبعید همچنان رهبری مبارزه با رژیم شاهنشاهی را به عهده داشته و در سال ۱۳۵۷ با هماهنگی رژیم پهلوی و رژیم بعث عراق، به اجبار از عراق خارج شد و به پاریس عزیمت کرد. با اقامت امام خمینی (ره) در پاریس و بازتاب سخنان و نظرات ایشان در رسانه های غربی رژیم طاغوت در ضعف و انزوا فرو رفته و با درایت مردم و رهبری ایشان انقلاب اسلامی با خروج شاه و خاندان سلطنتی از ایران به روزهای اوج خود نزدیک گردید؛ و بالاخره پیروزی قیام ۱۵ خرداد در شب ۲۲ بهمن ۵۷ به گوش رسید.

رحلت امام خمینی (ره)

بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پس از سالها مبارزه مستمر درراه حق و ستیز با استکبار جهانی، در ۱۳ خرداد سال ۱۳۶۸ به ملکوت اعلی پیوست و جهان اسلام را در غم بزرگ‌ترین مرجع و رهبر اسلام قرارداد. میلیون‌ها نفر عزادار در مصلای بزرگ تهران جمع شدند تا با رهبر خویش وداع کنند. عشق و پایداری مردم عمیق‌تر و قصدشان بر ادامه راه امام خمینی و انقلاب اسلامی جدی‌تر از هر زمان دیگر بود. روانش شاد و راهش پر رهرو باد.