14 خرداد عروج ملكوتی بنيانگذار كبير انقلاب اسلامی تسليت باد

مروری کوتاه بر زندگی امام خمینی (ره)

سید روح‌الله الموسوی‌ الخمینی ملقب به امام خمینی در 30 شهريـور 1281 هجرى شمسى در ايران و شهري از توابع استان مركزى چشم به جهان گشود. دوران کودکی و نوجوانی وي با بحرانهای سیاسی و اجتماعی كه در كشور رخ داد سپری شد. روح الله همراه خانواده در سنگر دفاع ساخته و پرداخته شد به مجاهدی تمام عیار تبدیل ‌شد.

امام خمینی به دليل مخالفت با رژيم طاغوت در قیام 15 خرداد سال 1342 دستگیر وزندانی شد، وي پس از آزادي به قم مراجعت كرد؛ و با سخنرانی مهمي در قم انجام داد مجدد دستگیر و به ترکیه و سپس به عراق تبعید گردید.

امام خميني در سال های تبعيد همچنان رهبری مبارزه با رژیم شاهنشاهي را به عهده داشته و در سال 1357 با هماهنگی رژیم پهلوی و رژیم بعث عراق، به اجبار از عراق خارج شد و به پاریس عزيمت كرد. با اقامت امام خمینی (ره) در پاریس و بازتاب سخنان و نظرات ایشان در رسانه های غربی رژیم طاغوت در ضعف و انزوا فرو رفته و با درايت مردم و رهبري ايشان انقلاب اسلامی با خروج شاه و خاندان سلطنتی از ایران به روزهای اوج خود نزدیک گردید؛ و بالاخره پیروزی قیام ۱۵ خرداد در شب ۲۲ بهمن ۵۷ به گوش رسید.

رحلت امام خمینی (ره)

بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پس از سالها مبارزه مستمر درراه حق و ستیز با استکبار جهانی، در 13 خرداد سال 1368 به ملکوت اعلی پیوست و جهان اسلام را در غم بزرگ‌ترین مرجع و رهبر اسلام قرارداد. میلیون‌ها نفر عزادار در مصلای بزرگ تهران جمع شدند تا با رهبر خویش وداع كنند. عشق و پایداری مردم عمیق‌تر و قصدشان بر ادامه راه امام خميني و انقلاب اسلامي جدی‌تر از هر زمان دیگر بود. روانش شاد و راهش پر رهرو باد.