۱۰ فناوری هوشمندی که برای خودکارسازی انبار موردنیاز است (قسمت اول)

ناوری‌های هوشمند شروع به تسخیر صنعت لجستیک کرده‌اند. اگر تابه‌حال از این فناوری‌ها در سیستم انبارداری خود استفاده نکرده‌اید، در این مقاله ۱۰ تا از بهترین فن‌آوری‌های هوشمند معرفی می‌شوند که می‌توانید از آن‌ها در خودکارسازی انبار خود استفاده نمایید.

۱. سیستم‌های خودکارسازی انبار (WMS)

دوران گزارش‌ها کاغذی و پرسشنامه‌های کاغذی گذشته است. سیستم‌های مدیریت انبار (WMS)، از نرم‌افزار برای جمع‌آوری تمام داده‌های مهم خود در یک مکان استفاده کنید و مجموعه اطلاعات پراکنده را به اطلاعات قابل‌استفاده تبدیل کنید که می‌توانید از آن‌ها برای بهبود امکانات خود استفاده کنید. یک سیستم‌ مدیریت انبار می‌تواند به هر سیستم هوشمند دیگر در انبار شما متصل شود و می‌توانید از راه دور به اطلاعات انبار دسترسی پیدا کنید، به شما توانایی برنامه‌ریزی برای آینده، تولید گزارش‌ها، دسترسی به موجودی انبار و امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

هوشمندی انبار

  1. اینترنت صنعتی اشیا (IOT)

اینترنت اشیا تقریبا برای هر صنعتی ازجمله انبار و تدارکات قابل‌اجرا است. دستگاه‌های اینترنت اشیا اساس هر سیستم هوشمند هستند. در این زمینه‌ها، فناوری مرتبط می‌تواند بر سلامت تجهیزات، بهینه‌سازی کنترل موجودی، کمک به مدیران در برنامه‌ریزی برنامه کار و بهبود رضایت مشتری نظارت کند.

اینترنت صنعتی اشیا

  1. ابزارهای خودکار انتخاب

بسیاری از مراکز توزیع بزرگ ، مانند مراکز آمازون از کارمندان انسانی برای انتخاب و بسته‌بندی سفارش‌های خود استفاده می‌کنند ، اما همیشه احتمال خطا وجود دارد. ابزارهای برداشت خودکار کالاها می‌توانند با تکیه‌بر بارکدها یا برچسب‌های RFID و نه شناسایی موارد به صورت بصری، اشتباهات پرهزینه را کاهش یا از بین می‌برند. این سیستم‌ها به سیستم مدیریت انبار گره می‌خورند تا فورا گزارش‌های موجودی و سفارش تهیه کنند.

 

ادامه مقاله  فناوری هوشمندی که برای خودکارسازی انبار موردنیاز است (قسمت اول)