ورود ایران کد به صنعت نساجی کشور

دبیر انجمن صنایع نساجی کشور با بیان اینکه اجرای ایران کد در صنعت نساجی کشور طی سال جاری نیز دنبال خواهد شد، گفت: زمینه دریافت ایران کد توسط تمامی محصولات و تولیدات نساجی فراهم است.

علیرضا حائری درباره روند اجرای ایران کد در صنعت  نساجی وتولید پوشاک کشور با بیان اینکه اجرای این پروژه از یکسال گذشته آغاز شده است، گفت: هم اکنون بسیاری از واحدها محصولات خود را برای پیوستن به ایران کد معرفی کرده اند.
 
وی اظهار داشت: از این طریق تاکنون بسیاری از کالاها و محصولات تولیدی در عرصه پوشاک شناسه ملی کالا دریافت کرده اند و به ایران کد پیوسته اند.
 
حائری ادامه داد: به دلیل تنوع تولیدات و محصولاتی که از طریق تولیدکنندگان و فعالان عرصه نساجی و پوشاک کشور عرضه می‌شود، هم اکنون بسیاری از محصولات و تولیدات شرکتهای نساجی کشور به شبکه ایران کد متصل شده اند.
 
وی با بیان اینکه اجرای این طرح در بخش صنعت نساجی و تولید پوشاک و ملزومات آن تاثیر مثبتی داشته است، گفت: با توجه به اجرای طرح میزان از سوی وزارت بازرگانی و فراهم کردن زمینه‌های واگذاری کارتهای 1.5 میلیون تومانی خرید به کارمندان دولت و در آینده نزدیک به همه اقشار، زمینه‌های خرید کالای ایرانی تقویت می‌شود.
 
این مقام مسئول در صنعت پوشاک و نساجی کشور افزود: طرح میزان این ویژگی را با خود به همراه دارد که دارندگان کارتهای 1.5 میلیون تومانی فقط قادر به خرید محصولاتی که شناسه کالا دارند و به ایران کد پیوسته اند را دارند.
 
به گفته حائری، در شرایط فعلی تولیدکنندگانی از صنعت نساجی که احساس نیاز کرده اند به سمت این شبکه رفته اند و این کار در آینده نیزادامه خواهد یافت.
 
وی بیان داشت: البته در مرحله اول پیوستن شرکت‌ها به طرح  ملی شناسه کالا نیازی به ارتقای سطح کیفیت و استانداردهای مورد نیاز تولید نبود ولی این موضوع در مراحل بعدی از اهمیت بیشتری برخوردار شد.
 
وی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح ایران کد، واردات محصولات نساجی و پوشاکی نیز باید مانند تولیدات داخلی کشور از حداقل استادنداردها برخوردار باشند و بدون رعایت شرایط ایران کد امکان عرضه در بازار داخلی ایران را نخواهند داشت.