همه چیز درباره ایرانکد (قسمت دوم)- هدف ایرانکد در زنجیره تامین چیست؟

در قسمت پیشین برخی از موارد در مورد ایرانکد بیان شد.

هدف “ایرانکد” ایجاد بانک اطلاعاتی دقیق و کارآمد در سطح ملی و بهبود عملکرد و دستیابی به سطح بالاتری از بهره‌وری در حوزه تامین کنندگان و خریداران ودولت می باشد.

برای دستیابی به این هدف، ایرانکد به تامین کننده کالا یا خدمات کمک میکند تا  اطلاعات خود و محصولاتشان را در قالب استاندارد به مشتری انتقال دهند. همچنین خریداران نیز این امکان را دارند تا اطلاعات دقیقی از محصول و یا تولید کننده آن کالا را داشته باشند تا بتوانند آن را با دیگر کالا ها و تولید کنندگان آن قلم کالایی مقایسه نمایند. همچنین دولت جهت تنظیم بازار و ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا  میتواند با در اختیار داشتن اطلاعات یکتا و به روز و دقیق محصولات به بهبود وضعیت بازار کمک شایانی نماید .در واقع ایرانکد ایجاد زبان مشترک برای تبادلات درون و برون سازمانی در تمامی زنجیره تامین را در سطح ملی ایجاد می‌نماید.

ماموریت “ایرانکد” کمک به تجارت در زنجیره تامین، افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه ها و بهبود عملکرد تامین کنندگان و ایجاد بازار شفاف و کارآمد در سطح ملی است.

“ایرانکد” با تخصیص “کدملی” یکتا به خدمت و یا هر قلم کالایی، زبان مشترکی،  بین بنگاههای تجاری و موسسات دولتی و غیر دولتی در زنجیره تامین ایجاد کرده است که این امر نقش بسزایی در بهبود فرآیند زنجیره تامین دارد.

یکی از مشکلات مهم جهت برقراری ارتباط با مشتری در اختیار نداشتن اطلاعات صحیح ( اطلاعات عمومی و اطلاعات تخصصی) و همچنین عدم دسترسی و درک یکسان ازمشخصات آن کالا است .ایرانکد  با استفاده از کدملی کالا و با ایجاد زبان مشترک بین فروشنده و خریدار و … جهت رفع مشکل قدم برداشته و بطور مناسب این چرخه را مدیریت می نماید.

 سیستم “ایرانکد” بصورت متمرکز، کنترل و مدیریت میشود. همچنین در این سیستم  تمامی بخشهای مختلف سازمان میتوانند داده های مربوط به قلم کالای خود را ثبت و کدگذاری نمایند. که در صورت نیاز به سهولت قابل دسترس میباشد. در واقع میتوان از ایرانکد برای توسعه تمامی بخشها و فعالیتهای اقتصادی و تولیدی و تجاری در سطح کشور استفاده نمود. یک چنین بستر سیستمی نه تنها میتواند در سطح کشور مفید واقع شود بلکه میتواند انجام فعالیتهای لجستیکی را نیز در سطح جهان  تسهیل بخشد.