همایش بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن با حضور دولتمردان و مسئولین ارشد کشوری در سالن اجلاس سران برگزار شد

در تاریخ دهم تیر، همایش بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن با حضور دولتمردان و مسئولین ارشد کشوری در سالن اجلاس سران برگزار شد. در این  همایش باشکوه که با حضور برگزیده گان صنعت و معدن کشور در طول سال ۹۷ صورت گرفته بود علاوه بر روسای اتاق بازرگانی، وزرای صنعت و معادن، امور خارجه و علوم و تحقیقات،دفاع، رئیس سازمان محیط زیست، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس کل بانک مرکزی، وزیر سابق صنعت، رئیس سازمان استاندارد و جمعی دیگر  از مدیران ارشد بخش های دولتی حضور داشتند. در این مراسم پس از ایراد سخنرانی توسط وزیر صنعت و وزیر امور خارجه …ضمن تقدیم لوح و تندیسی به برگزیدگان روز ملی صنعت و معدن تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران:  وزیر صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اینکه محورهای هفت گانه وزارت صمت برای امسال تدوین شد گفت:با افتخار می گویم که با همین بخش خصوصی تحریم را شکست دادیم.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت  در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن که در سالن اجلاس سران برگزار شد افزود: صنعت ریلی، دریایی،سیمان، قطعات، خودرو و… رابه سمت تعمیق ساخت داخل و داخلی سازی پیش میبریم.

وی اظهار داشت:در حوزه پوشاک در ساخت داخل به موفقیتهای خوبی دست یافتیم و واردات کاهش یافته است.
وزیر صمت تصریح کرد:با افتخار می گویم که با همین بخش خصوصی تحریم را شکست دادیم.
رحمانی بیان نمود:تدوین استراتژی صنعتی برای رونق تولید را بخش خصوصی بر عهده بگیرد، از همین امروز کار را شروع کنید.
وی گفت:این طرفیت را داریم که تا ده سال آینده همه واحدهای واگن سازی سه شیفت هم کار کنند، اما نقدینگی و تامین مالی باید مدنظر واقع شود. رحمانی خاطرنشان کرد:تامین مالی پروژه ها از محورهای تدوینی امسال هم هست.

علیرضا ملکی مدیر عامل مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران به عنوان یکی از مدعوین این همایش با تنی چند از کارشناسان واحد روابط عمومی مرکز در این همایش شرکت کرد. در خلال همایش ملکی با خبرگزاری های: نود اقتصادی، صنعت و روزگار معدن، برنامه تلوزیونی نمادو و ماهنامه اقتصاد و بیمه به مصاحبه و معرفی  توانمندی های مرکز پرداخت.

در ادامه ملکی به بحث، تبادل‌نظر و نحوه انجام همکاری‌های مشترک با آقایان چراغی(مدیرکل امور مجلس و مشاور امور ایثارگران وزیر)، بیرانوند(مدیرکل پشتیبانی وزارت)، دکتر صفی خانی(رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان لرستان)،دکتر صادقی(رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان اردبیل)،دکتر الیاسی(رئیس اداره حراست موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی)پرداخت.