نگاه کلی به استانداردهای gs1

نگاه کلی به استانداردهای GS1 + کاتالوگ

سازمان جهانی GS1 یک سازمان بین‌المللی و غیرانتفاعی پیشگام در زمینه طراحی، توسعه و پیاده‌سازی استانداردهای شناسایی کالا، ضبط خودکار داده‌ها و تبادل الکترونیکی اطلاعات است. این سازمان، در تعامل با دولت کشورها و با همراهی بخش‌های صنعتی و بازرگانی، گستره وسیعی از خدمات و راهکارهای اجرایی را برای بهبود کارایی و شفاف‌سازی زنجیره‌های تأمین و تقاضا در سطح جهانی و بخش‌های مختلف صنعتی و تجاری ارائه می‌دهد.

سازمان جهانی GS1 یک سازمان بین‌المللی و غیرانتفاعی پیشگام در زمینه طراحی، توسعه و پیاده‌سازی استانداردهای شناسایی کالا، ضبط خودکار داده‌ها و تبادل الکترونیکی اطلاعات است. این سازمان، در تعامل با دولت کشورها و با همراهی بخش‌های صنعتی و بازرگانی، گستره وسیعی از خدمات و راهکارهای اجرایی را برای بهبود کارایی و شفاف‌سازی زنجیره‌های تأمین و تقاضا در سطح جهانی و بخش‌های مختلف صنعتی و تجاری ارائه می‌دهد. استانداردهایGS1 در ۱۵۰ کشور جهان به ‌کار گرفته شده‌اند و سازمان GS1 در ۱۱۲ کشور جهان نمایندگی رسمی دارد. هم‌اکنون بیش از یک میلیون شرکت در سراسر دنیا عضو سازمان GS1 هستند و از خدمات و استانداردهای آن بهره‌مند شده‌اند.
* چشم‌انداز GS1  ایجاد جهانی است که در آن، کالاها و اطلاعات مربوط به آنها به نحو کارا و ایمن جابجا شوند تا فواید بیشتری به کسب‌وکارها و زندگی مردم برسد.
* مأموریت GS1  این است که این موضوع را بی طرفانه راهبری کند به‌گونه‌ای که همه‌ی ذینفعان بتوانند به توسعه و استقرار استانداردهای جهانی بپردازند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.
سیستم GS1 به‌عنوان سیستم یکپارچه‌ای از استانداردهای جهانی، اطلاعات مورد نیاز برای مدیریت زنجیره تأمین کالا را از طریق شناسایی یکتا و منحصربفرد موجودیت‌های ثابت و در گردش چرخه از قبیل اقلام تجاری، واحدهای لجستیکی، دارایی‌ها و مکان‌های فیزیکی فراهم می‌آورد. این امر باعث پذیرش و مقبولیت این سازمان در سطح جهان گردیده به‌گونه‌ای که روزانه بیش از ۶ میلیارد تراکنش تجاری مبتنی بر استانداردهایGS1 در دنیا اتفاق می افتد. به‌همین دلیل بسیاری از سیستم‌های زنجیره تأمین جهانی از این استانداردها استفاده کرده و از نظام GS1 با عنوان «زبان جهانی کسب‌وکار» نام می برند.

استانداردهای GS1 برای شناسایی، ضبط‌خودکار و به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات، شرکت‌ها را قادر می سازند که به‌سادگی و با زبان مشترک درباره محصولات، مکان‌ها و سایر موجودیت‌های زنجیره تأمین با هم ارتباط برقرار کنند و امور کسب وکار خود را با هماهنگی و کارآیی بیشتری انجام دهند. استفاده از استانداردها و راه‌حل‌های GS1 موجب تسهیل در تجارت، کاهش هزینه‌ها در سازمان، افزایش شفافیت در زنجیره و بهبود فرایندها در کسب‌وکار می شود. سه دسته استانداردهای GS1 در شکل زیر نشان داده شده‌اند.

استانداردها و راه‌حل‌های GS1 تاکنون در بیش از ۲۵ صنعت مختلف به‌ کار گرفته شده و کارآیی و کارآمدی خود را اثبات کرده‌اند اما می توان گفت که نظام GS1 در چهار حوزه زیر بیشترین کاربرد را داشته‌است:
۱. خرده‌فروشی

۲. بهداشت و درمان

۳. خدمات غذایی

۴. حمل‌ونقل (لجستیک)