علیرضا رزم‌حسینی به عنوان وزیر صمت منصوب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی مجلس به تاریخ 1399/07/08، برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت و پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان و برنامه‌های وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، وکلای ملت  به آقای رزم حسینی رأی اعتماد دادند.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور با استناد به اصول ۸۷ و ۱۳۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با عنایت به رأی اعتماد روز سه‌شنبه ۸ مهرماه مجلس شورای اسلامی، طی حکمی «علیرضا رزم حسینی» را به‌عنوان «وزیر صنعت، معدن و تجارت» منصوب کرد.

متن حکم رئیس‌جمهور به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جناب آقای علیرضا رزم‌ حسینی

با استناد به اصول هشتاد و هفتم و یکصد و سی و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با عنایت به رأی اعتماد مورخ هشتم مهر مجلس شورای اسلامی، جناب‌عالی به سمت «وزیر صنعت، معدن و تجارت» منصوب می‌شوید تا با به‌کارگیری همه استعداد و صلاحیت خویش و استفاده از مدیران شایسته، در پیشبرد برنامه دولت دوازدهم و اولویت‌ها و مأموریت‌های ابلاغی رئیس‌جمهور اقدام نمایید.

امید است با اتکال به خداوند متعال، در هماهنگی با هیأت محترم وزیران و با حرکت در مسیر اعتدال و رعایت کامل «منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید» در انجام شایسته وظایف قانونی و تحقق اهداف «آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت» و خدمت به اسلام و ملت شریف ایران موفق باشید.

         حسن روحانی

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران

برخی از مهم‌ترین سوابق اجرایی آقای رزم حسینی به شرح زیر است:

هیأت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان کرمان
مدیرعاملی و ریاست هیأت‌مدیره مجتمع صنعتی کرمان
مدیرعاملی شرکت ماشین‌آلات راه‌سازی کرمان
مشاور بازرگانی بنیاد مستضعفان و جانبازان