عضویت مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران در کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی ICC

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران به نقل از کمیته ایرانی ICC، مجمع عمومی عادی سالانه کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) با هدف تصویب گزارش‌های عملکرد و مالی سال ۱۳۹۷ و نیز تجدید انتخابات یک سوم اعضای شورای کمیته ایرانی و بازرس قانونی، در روز دو‌شنبه، ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار شد. بر اساس این گزارش، به ترتیب «کنفدراسیون صادرات ایران»، «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد»  و «سندیکای بیمه‌گران ایران» از میان اعضای سازمانی و «جناب آقای مهندس حسین سلیمی»، «بانک پارسیان»، «بیمه ایران»، «بیمه دانا» و «مرکز شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران» از میان اعضای انفرادی به عنوان یک سوم اعضای شورای کمیته ایرانی ICC برای یک دوره سه ساله انتخاب شدند.

 

همچنین بر اساس اساسنامه جدید کمیته ایرانی ICC مبنی بر انتخاب بازرس قانونی برای کمیته ایرانی، «جناب آقای دکترحسین وکیلی» با رأی اعضا به عنوان بازرس قانونی تجدید انتخاب شد.

 

لازم به ذکر است کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی در سال ۱۳۴۲ تأسیس شد که پس از انقلاب با چند سال وقفه روبرو گشت، در سال ۱۳۶۴ بنا به توصیه دولت و تلاش اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران،‌ دوره جدید فعالیت خود را آغاز کرد.
کمیته ایرانی ICC در راستای توسعه اقتصادی، گسترش تجارت و سرمایه‌گذاری در کشور در زمینه‌های زیر فعالیت می‌کند:
– تسهیل مبادلات و فعالیت‌های تجاری و اقتصادی بین‌المللی بر اساس اصول اقتصاد بازار و از طریق تدوین مقررات و عرف‌های تجاری، ارائه سیاست‌ها و راه‌حل‌های بازرگانی و کمک به حل اختلافات از طریق داوری و سایر روش‌های حل اختلاف.
– ایجاد هماهنگی در روابط اقتصادی بین‌المللی در کلیه بخش‌های اقتصادی از جمله صنعت، معدن، تجارت، خدمات و سرمایه‌گذاری .
– مشارکت با کمیته‌های ملی کشورهای عضو ICC برای نیل به رشد و توسعه اقتصادی و دستیابی به صلح و برقراری روابط منصفانه بر پایه احترام و منافع متقابل بین طرفین معامله از طریق توسعه و تقویت همکاری در کسب و کار و جلب مشارکت سازمان‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌نمایند.