شبکه جهانی همزمان سازی داده ها

۱- مقدمه

تصور کنید که شما به‌عنوان یک خرده‌فروش و یا عمده‌فروش توانایی این را داشته باشید که به طور مداوم اطلاعات مربوط به برنامه‌ها، محل کالا و محصولات خود را در اختیار شرکای تجاری خود قرار بدهید.
تصور کنید که این اطلاعات را بتوان با استفاده از روشی ساده، سریع و دقیق در اختیار تمامی عناصر یک زنجیره‌ی تأمین قرار داد تا درنهایت بتوان مقدار درستی از محصول را در زمان و مکان صحیح در اختیار مشتری قرار داد.
این موضوع خیال‌پردازی نیست. امروزه شرکت‌هایی که عضو شبکه‌ی جهانی هم‌زمان‌سازی داده‌ها (GDSN) هستند با استفاده از تسهیلات این شبکه این امکان را به دست می‌آورند که کسر موجودی خود را کاهش داده، مقدار زمان مورد نیاز برای اصلاح سفارش‌ها خرید و همچنین اشتباه در فاکتورها را نیز کاهش دهند.
در این سند توضیحاتی برای درک بهتر دقت داده‌ها، هم‌زمان‌سازی داده‌ها و شبکه‌ی جهانی هم‌زمان‌سازی داده‌ها (GDSN) به شرح زیر داده خواهد شد:

  •  چرا باید به هم‌زمان‌سازی داده‌ها روی آورد؟
  •  مبانی هم‌زمان‌سازی جهانی داده‌ها
  •  GS1 GDSNچیست؟
  •  GS1 GDSN چگونه کار می‌کند؟
  •  پنج گام برای هم‌زمان‌سازی داده‌ها
  •  ایده‌هایی برای شروع
  •  دقت و کیفیت داده‌ها

۲- چرا هم‌زمان‌سازی داده‌ها؟

امروزه شرکای تجاری به دلیل ناکارآمدی اطلاعات زنجیره‌ی تأمین و همچنین دقت پایین داده‌هایی که در تراکنش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، هزینه‌هایی بالا و در عین حال غیرضروری پرداخت می‌کنند. به علاوه جهانی‌شدن تجارت موجب پدید آمدن نیاز شدیدی برای جریان روان‌تر کالا و خدمات بین شرکا و همچنین کنترل بهتر فرآیندهای زنجیره‌ی تأمین شده است که این مهم نیز از طریق هم‌زمان‌سازی داده‌های رد و بدل شده بین شرکای یک زنجیره امکان‌پذیر خواهد بود.

در حقیقت به‌واسطه‌ی هم‌زمان‌سازی و همگون‌سازی داده‌های اصلی بین سیستم‌های داخلی و سیستم‌های شرکای تجاری‌تان، این اطمینان حاصل خواهد شد که داده‌های اصلی در همه‌ی سیستم‌های زنجیره مشابه یکدیگر هستند. پس از اجرای چنین فرآیندی شما این امکان را خواهید داشت تا تجارت محلی، منطقه‌ای و یا جهانی خود را به انجام برسانید، دقت داده‌های مبادله شده بین خود و شرکای تجاری‌تان را تضمین نموده و برخی هزینه را از زنجیره‌ی خود حذف کنید.

 

 

برای خواندن ادامه این مقاله مفید اینجا را کلیک نمایید.