سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) بر تمام هموطنان مسیحی مبارک باد.

سالروز میلاد مبشر عشق و دوستی، پیامبر بزرگ خداوند، حضرت عیسی مسیح (ع) بر تمام مؤمنان عالم مبارک باد

سالروز میلاد مبشر عشق و دوستی، پیامبر بزرگ خداوند، حضرت عیسی مسیح (ع) بر تمام مؤمنان عالم مبارک باد

تولد عیسی مسیح

حضرت عیسی در کنار رود فرات در سرزمین کوفه چشم به جهان گشود. نام مادرش مریم (س) بود. پدر مریم در دوران بارداری مادرش از دنیا رفت و سرپرستی آن به حضرت زکریا شوهر خاله اش سپرده شد و او را طبق نذر مادرش به خدمت بیت المقدس کماشتند.

آغاز رسالت عیسی مسیح
خداوند متعال حضرت عیسی را در سن ۳۰ سالگی به پیامبری مبعوث کرد و عیسی رسالت خود را به  مردم اعلام کرد و آن‌ها را به پیروی از دستورات خواوند و خودش ه فرستاده خدا بود فراخواند. او تلاش کرد یهودیان را از گمراهی نجات دهد .

مردم یهود قبل از آمدن عیسی طبق بشارت موسی منتظر ظهور مسیح بودند، اما وقتی که عیسی ظهور کرد، منافع جمعی از بزرگان بنی اسرائیل به خطر افتاد، فقط تعداد محدودیاز او پیروی کردند.

عیسی متوجه شد  که تعدادی از بزرگان بنی اسرائیل اصرار در گناه و مخالفت با ایشان دارند. و به جهت ارشاد آنها در قوم خود به پا خواست و گفت: چه کسانی مرا در راه خدا یاری می‌کنند؟ تنها ۱۲ نفر به این دعوت پاسخ مثبت دادند، آنها افرادی پاکی بودند که خداوند از آن‌ها به عنوان «حواریون» (Apostles) نام برده است.

 

تولد عیسی مسیح

 

معجزات عیسی مسیح

جمعی از یهودیان برای مخالفت با عیسی هم پیمان شدند و برای اینکه ایشان را در تنگنا قرار دهند درخواست معجزه کردند. وی در جواب گفت:

“من از طرف پروردگار شما نشانه‌ای برایتان آورده‌ام”:

  • من از گل چیزی به شکل پرنده می‌سازم، سپس در آن می‌دمم، به اذن خدا به پرنده‌ای تبدیل می‌شود،
  • کور مادرزاد را بینا می‌کنم،
  • مبتلایان به بیماری پیسی (برص) را بهبود می‌بخشم و
  • مردگان را زنده می‌کنم و
  • از آنچه می‌خورید و در خانه خود ذخیره می‌نمایید خبر می‌دهم.

قطعاً در این‌ها نشانه‌ای برای شما، به سوی حق است، اگر ایمان داشته باشید.

با وجود معجزات فراواندر عیسی در میان یهودیان، افرادی سخت دل بودند که  به مخالفت با او برخواستند و مردم را از شنیدن دعوت و رسالت او بازداشته و بر ضد او به توطئه‌گری می‌پرداختند.