در نشست هم اندیشی افزایش حمایت های صادراتی مطرح شد: تاکید بر پشتیبانی علمی موسسه در تمامی فعالیت های مرتبط با تجارت خارجی

حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، در جلسه نشست هم اندیشی افزایش حمایت های صادراتی در شرایط تحریم که با حضور رییس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و نمایندگان جامعه صادرکنندگان کشور برگزار شد ، محورهای توسعه صادرات در کشور را تبیین کردند.
به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی در این جلسه ابتدا تشکل های صادراتی، موانع و مشکلات موجود در شرایط تحریم را مطرح کردند و قائم مقام وزیر صمت ضمن تشکر از آنها اظهار داشت:  رهبر معظم انقلاب تولیدکنندگان را رزمندگان خط مقدم نامیدند و با استفاده از بیانات ایشان بنده هم عرض میکنم صادرکنندگان خط شکنندگان هستند و اگر بازارهای بیرون باز نشود تولید دست ما خواهد ماند.
وی خطاب به رئیس سازمان توسعه تجارت و صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: جلسات ماهانه و مستمر با جامعه صادر کنندگان در جهت رفع موانع موجود برگزار شود.
مدرس خیابانی همچنین با اشاره به لزوم افزایش تعداد رایزنان بازرگانی ، افزود : تحلیل ظرفیت های تولیدی داخل و بررسی نیازهای کشورهای مقصد از سوی میزهای کالایی سازمان توسعه تجارت ایران لازم است .
قائم مقام وزیر صمت از موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی در خواست کرد پشتیبانی علمی از تمامی فعالیت های مرتبط با تجارت خارجی با صندوق ضمانت صادرات ایران و سازمان توسعه تجارت ایران صورت پذیرد.