ایران جزو ۵ کشور اول دنیا در آمار بهبودیافتگان کرونا

ایران جزو ۵ کشور اول دنیا در آمار بهبودیافتگان کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:

ایران جزو ۵ کشور اول دنیا در آمار بهبودیافتگان کرونا/ غربالگری بیش از ۲۵ میلیون نفر در مرحله دوم بسیج ملی مبارزه با کرونا

آمار بهبودیافتگان کرونا : دکتر کیانوش جهانپور در نشست خبری با اصحاب رسانه که به صورت ویدیو کنفرانس از استودیو سلامت وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: تاکید می‌کنم که رعایت فاصله‌گذاری و رعایت نکات بهداشت فردی کماکان بر قوت خود باقی است و چه بسا با وجود ترددها جدیت بیشتری را می‌طلبد. امیدواریم مردم با رعایت این نکات و با پایش رفتار اطرافیان و افراد جامعه ما و همکاران‌مان را در مبارزه و مواجهه با این ویروس منحوس یاری کنند و همراهمان باشند.

وی با اشاره به بهبودی شمار زیادی از مبتلایان کرونا در کشور، افزود: با توجه به اینکه تاکنون ۸۰۴۷۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند، ما جزو پنج کشور صدر نشین در زمینه بهبودی مبتلایان به کووید-۱۹ هستیم.

دکتر جهانپور کرونا

غربالگری بیش از ۲۵ میلیون نفر در مرحله دوم

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص تعداد افراد غربالگری شده در مرحله دوم غربالگری، گفت: در مرحله اول ۷۵ میلیون نفر غربالگری شدند و موارد مشکوک به مراکز خدمات سلامت ارجاع و موارد محتمل هم یا در بیمارستان‌ها بستری شدند و یا در قرنطینه خانگی یا قرنطینه در مراکز مراقبت بالینی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در فاز دوم بیش از ۲۵ میلیون نفر غربالگری شدند. یعنی افرادی که یکبار غربالگری شدند از طریق سامانه Salamat.gov.ir  و هم از طریق سامانه ۴۰۳۰ مجددا غربالگری شدند. اتفاقا اگر می‌بینید که دو سوم موارد شناسایی شده، از موارد سرپایی یا مواردی هستند که از مراکز خدمات سلامت نمونه اخذ شده است و یا در تماس نزدیک با مبتلایان بوده‌اند، به شناسایی و بیماریابی فعال بازمی‌گردد. قاعدتا تعداد موارد مراجعات به بیمارستان‌ها و بستری‌مان نسبت به زمان قبل به شدت کاهش یافته است.

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران به‌عنوان نماینده رسمی GS1 بین‌الملل، همه روز و به دفعات از مواد ضدعفونی کننده جهت پاک سازی محیط استفاده کرده و تمهیدات امنیتی را نسبت به مراجعین محترم اعمال می‌کند.

 

منبع خبر: httpss://bit.ly/2YG4DFo