ارزیابی تکنیک های شناسایی محصول با تلفن همراه

چکیده

محصولات و کالاهای مصرفی از دو طریق اینترنتی و فروشگاه‌های سنتی به فروش می‌رسند که هر یک از این دو روش مزایای خاص خود را دارد. در این مطالعه به بررسی مزایای این دو روش پرداخته شده است. هدف از این تحقیق، تشویق و ترغیب افراد به سوی خرید آنلاین و بهره‌گیری از مزایای آن است، از جمله مزیت‌های آن می‌توان به نظرات و پیشنهاد‌ات سایر مصرف‌کنندگان اشاره کرد. تمایل به استفاده از تکنولوژی تلفن همراه، برای مثال ضرورت استفاده از اینترنت همراه، تحولی عظیم را در دستیابی بالقوه به تجربه خرید در دنیای واقعی را محقق ساخته است. چالش کلیدی در این راستا، شناسایی سریع و صحیح محصولات است. تحقیق حاضر پنج روش شناسایی محصول به وسیله تلفن همراه را در یک مطالعه مقایسه‌ای مورد بررسی قرار می‌دهد. «زمان اتمام کار» و «سهولت در کاربری» متغیرهای وابسته مورد ارزیابی در این مطالعه هستند. این اولین مطالعه‌ای است که مزایای شناسایی خودکار را مورد سنجش کمی قرار داده است. نتایج نشان می‌دهد که شناسایی خودکار یک محصول از طریق اسکن برچسب آن می‌تواند تا هشت برابر سریع‌تر از وارد کردن نام محصول در فیلد متنی باشد. نکته شگفت‌انگیز این است که تشخیص بارکد با استفاده از دوربین گوشی همراه می‌تواند با سرعت و دقتی تقریباً برابر با اسکن تگ RFID صورت پذیرد. این بررسی می‌تواند مبنایی برای توسعه‌دهندگان تکنولوژی شناسایی خودکار از طریق تلفن همراه باشد.

 

۱- مقدمه

در سال‌های اخیر، اینترنت به وسیله‌ای ارزشمند برای خریداران جهت جستجوی اطلاعات محصول بدل گشته است. با هدف تصمیم برای خرید منطقی، مشتریان در بیشتر مواقع به مقایسه قیمت، مشخصات فنی، نظرات مشتریان و اطلاعات مشابه در وب دسترسی دارند. فروشگاه‌های آنلاین جهت معرفی بهتر محصول و برپایی حراج‌های تأثیرگذار، در وب‌سایت خود از شیوه دسترسی آسان به اطلاعات و طبقه‌بندی اطلاعات محصولات بر اساس عملکرد آنها بهره می‌گیرند. با این وجود در حالی که درآمدهای فروشگاه‌های آنلاین در حال افزایش است، فروشگاه‌های حقیقی فعال در سطح شهر هنوز جذابیت خود را برای مشتریان حفظ کرده‌اند. یک دلیل آن بی‌شک متفاوت بودن خرید اینترنتی با تجربه خرید از فروشگاه‌ها و مراکز خرید است.
همان‌طور که در بالا اشاره شد، جدایی میان محصولات و اطلاعات مربوطه ما را به سوی پدیده‌ای سوق می‌دهد که آن را «فروش هیبریدی» یا «خرید چند کاناله»  می‌نامند. به این دلیل که مشتریان می‌خواهند اهرم شفافیت در خرید اینترنتی را به همراه تجربه خرید از فروشگاه‌های حقیقی داشته باشند، به طور متناوب بین جستجوی اطلاعات در اینترنت و خرید کالای خود از فروشگاه‌های حقیقی در حال تکاپو هستند. این امر سبب چند قسمتی شدن فرآیند خرید در زمان و مکان می‌شود.

 

برای خواندن ادامه این مقاله مفید اینجار ار کلیک نمایید .