ارائه ایران کد برای ثبت سفارش لوازم خانگی اجباری است

نقطه رسانه ای :دارندگان ایران کد از ۱۰ درصد تخفیف کارمزد ثبت سفارش برخوردار می شوند.

به گزارش نقطه رسانه ای به نقل از روابط عمومی سازمان بازرگانی استان تهران ،سید علی موسوی گفت : دارندگان ایران کد از ۱۰ درصد تخفیف کارمزد ثبت سفارش برخوردار می شوند.
وی افزود: به منظور حذف کاغذ و به حداقل رساندن مراجعات و ایجاد دقت و سرعت ،مراحل مختلف فرایند ثبت سفارش در استان تهران به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و با خارج شدن ثبت سفارش کالا از حالت دستی به صورت الکترونیک ، نرم افزار ثبتارش و ایران کد به یکدیگر متصل می‌شود .
وی با تشریح مزایای اتصال نرم افزار ثبتارش و ایران کد، گفت : با این امکان، ثبت سفارش واردکنندگان لوازم خانگی دارای ایران کد و محاسبه تخفیف اعضای ایران کد به روز می‌شود.
موسوی افزود: در سال ۸۷ در استان تهران بیش از ۱۵۳ هزار پرونده ثبت سفارش پذیرش شده که از بین این تعداد ثبت سفارش انجام گرفته ؛ ۱۴۱ هزار پرونده به متقاضیان تحویل شده که این میزان در مقایسه با سال ۸۶ بیانگر رشد ۲۴ درصدی پذیرش و کاهش ۲۰ درصدی آمار تحویل پرونده‌ها است.
رییس سازمان بازرگانی استان تهران خاطرنشان کرد که ۴۵ درصد از ثبت سفارش واردات و ۸۰ درصد از تمدید و اصلاحیه ثبت سفارش در استان تهران انجام می گیرد.