portal درباره مرکز بیشتر بدانید پرتال اطلاع رسانی
مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران
WWW.NNCGS1.COM روی اسلایدر
naft تخفیف در هزینه ثبت اطلاعات قابل توجه تأمین کنندگان کالاهای وزارت نفت ادامه خبر bargh همه چیز درباره بارکد
زبان جهانی کسب و کار
ورود به سایت بارکد BARCODE.GS1-IR.ORG روی اسلایدر
naft ثبت رایگان اطلاعات اعضا جهت دریافت کد ملی خدمات قابل توجه صاحبان مشاغل و مدیران شرکت‌ها ادامه خبر سرویس رایگان کدینگ خدمات GLN صدور کد GLN با اعمال تخفیف ۳۰ درصد روی اسلایدر صدور کد موقعیت مکان (GLN) با تخفیف
از مورخ ۹۹/۱۰/۰۱ لغایت ۹۹/۱۲/۲۸
ادامه خبر
GS1 جلسه مجمع عمومی سازمان بین المللی GS1 روی اسلایدر نشست جهانی GS1 با حضور مدیرعامل مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران ادامه خبر smart city زمان برگزاری : پنجم اسفندماه سال ۱۳۹۹ وبینار شهر هوشمند منطقه آسیای سازمان GS1 ادامه مطلب GS1 همایش سالانه سازمان GS1 روی اسلایدر زمان برگزاری: یازدهم لغایت چهاردهم اسفندماه سال ۱۳۹۹ ادامه خبر e-code www.e-code.ir فراخوان پذیرش مقالات در فصلنامه بهار ایکد ادامه مطلب

خدمات ارزش افزوده

سامانه تایید اصالت کالا، رهگیری و ردیابی کالا

مرکز ملی شماره‌گذاری کالا از ۲۵ سال پیش در ایران تاسیس شده است و تا کنون اطلاعات بیش از ۴/۱۰۰/۰۰۰ قلم کالا را از ۹۱٫۰۰۰ تامین‌کننده در بانک ملی اطلاعات کالا به ثبت رسانده است. این مرکز با راه‌اندازی سامانه ETS و ارائه خدمات ردیابی، رهگیری و تایید اصالت کالا در زنجیره تامین، پیگیری امور مربوط به کالا را به آسان ترین و سریع ترین روش ممکن مسیر ساخته است.

خدمات سامانه تایید اصالت کالا

سامانه جامع کدینگ سازمانی

منظور از کدینگ، فرایندی است که در طی آن شناسایی، طبقه‌بنـدی و کدگذاری اقلام سازمانی اتفاق می‌افتد. به پشتوانه‌ی بهره‌مندی از دانش و تجربه‌ی سازمان‌های بین‌المللی در بحث لجستیک کالا، با بومی‌سازی استانداردهای بین‌المللی مرتبط باکیفیت داده‌ها مانند ISO8000 و باهدف بهینه‌سازی فرآیندهای سازمانی شرکت‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی، افزودن بهره‌وری و کاهش هزینه‌های سازمانی، مرکز ملی شماره‌گذری کالا و خدمات ایران با پشتوانه چندین ساله خود در این عرصه نسبت به باز طراحی و ارائه سامانه جدید کدینگ سازمانی اقدام نموده است.

خدمات سامانه جامع کدینگ سازمانی

سرویس استانداردسازی تصاویر در قفسه‌های دیجیتال

سازمان GS1 جهانی با همکاری دانشگاه کمبریج و هلدینگ Unilever به طراحی روشی برای نمایش محصولات در فضای فروش آنلاین توسط نمایشگرهای کوچک مانند موبایل که قابلیت انجام فرایند “خرید” در آن‌ها وجود دارد  پرداخته است. این کار به‌واسطه‌ی تغییر درروش خرید آنلاین از طریق کامپیوتر شخصی به موبایل که ناشی از رشد فزاینده‌ی خرید توسط تلفن‌های همراه هوشمند است، انجام‌شده است.

سرویس استانداردسازی تصاویر دیجیتال

کاتالوگ طبقه‌بندی شده محصولات (GPC)

ساختار طبقه‌بندی جهانی کالا در سیستم GS1 که به نام GPC شناخته می‌شود به زبان فارسی ترجمه و در سایت سازمان جهانی GS1 بارگذاری شده است. تمامی افراد از جمله تامین کننده و تولیدکنندگان کالا می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی مربوطه، به ساختار طبقه‌بندی جهانی کالاها (به زبان فارسی و سایر زبانهای موجود) دسترسی پیدا کرده و در سیستم‌های داخلی و تعاملات تجاری خود از آن استفاده نمایند.

خدمات GPC

خدمات اصلی مرکز

صدور کد ملی کالا (ایرانکد)

ایران‌کد، یک کد ۱۶ رقمی است که نشان‌دهنده یک کالا است و از یک ساختارملی تبعیت می‌کند. این بارکد که عموما بر روی برچسب کالا در کنار GTIN محصول قرار دارد، از سه بخش اصلی تشکیل شده است. ایران‌کد علاوه برداشتن کاربردهای کد بین‌المللی  GS1، ضمن تعیین جایگاه کالا درسیستم طبقه‌بندی ملّی، برای شناسایی و طبقه‌بندی محصول در فرایندهای زنجیره تأمین از جمله تدارکات و طبقه‌بندی کالاها در انبار، کاربرد بسیاری دارد.

صدور کد بین المللی کالا

مرکز ملی شماره‌گذاری با توجه به استانداردهای بین‌المللی سازمان GS1 با هدف مدیریت و شفاف سازی زنجیره عرضه بارکد صادر می نماید. این مرکز بارکدهای شناسایی و طبقه‌بندی کالا را به صورت ملی (ایرانکد) و بین‌المللی (GTIN) ارائه می‌کند. همچنین سایرکلیدهای شناسایی GS1 مانند GLN جهت شناسایی مکان‌های فیزیکی، SSCC برای شناسایی محموله‌ها و کانتینرها، کدهای شناسایی اموال و دارایی‌ها و …

کد ملی خدمات

صدور کد خدمات

سیستم کدینگ خدمات مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران اطلاعات مشاغل را به صورت یکپارچه مدیریت کرده و بازار به هم ریخته و نامنظم خدمات را سر و سامان می‌بخشد. همچنین این سیستم یکپارچه خدمات موجود را بر اساس GTIN شناسایی می‌کند و به اطلاعات ارائه‌دهندگان خدمت نظم می‌دهد. در نهایت بانک اطلاعاتی جمع‌آوری شده را به ارگان‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها ارائه داده و فضای عرضه و تقاضای خدمت را به هم متصل می‌کند.

کد ملی خدمات

صدور کد موقعیت مکانی (GLN)

به‌منظور مدیریت بهتر زنجیره‌های تأمین و تقاضا، لازم است مکان فیزیکی طرفین تجاری، موقعیت محموله‌ها در مسیر حمل‌ونقل، آدرس فایل‌ها در فضای مجازی یا محل قرارگیری محصولات در قفسه‌های انبار، شناسایی شده و در سیستم‌های اطلاعاتی ثبت شود. در سیستم‌های مبتنی بر استانداردهای GS1، این کار به کمک یکی از مهم ترین کلیدهای شناسایی GS1 به‌ نام شماره جهانی مکان (GLN) انجام می‌شود. از کدهای GLN برای شناسایی هر نوع مکان در زنجیره تأمین (موقعیت‌های فیزیکی، دیجیتالی، عملیاتی یا حقوقی) استفاده می‌شود.

خدمات دریافت gln