نشست مشترک با نمایندگان سازمان APEF

نشست مشترک نمایندگان سازمان APEF و مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران چهارشنبه شب در محل مرکز برگزار شد و طرفین به بحث و تبادل نظر، پیرامون فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود و همکاری‌های مشترک پرداختند.

در این نشست، ابتدا مهندس سیدحسین پاریاب، مدیر عامل مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران، با بیان توضیحاتی پیرامون تاریخچه، فعالیت‌ها و ظرفیت‌های مرکز، مهم‌ترین فرصت‌های مرکز در زمینه‌ی ارتباطات بین‌المللی را برشمردند. مدیر عامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران، با مرور برنامه‌های مرکز برای برگزاری رخدادهای ملی و بین‌المللی در ابتدای سال ۱۳۹۸، برنامه‌ها، ظرفیت‌ها و رویکردهای سازمان در این خصوص را برشمردند و از سازمان همکاری‌های آسیا-اقیانوسیه برای مشارکت در حوزه‌های علمی و سیاست‌گذاری این رخداد فراملّی، دعوت به عمل آوردند. ایشان بیان داشتند که مقدمات برگزاری این رخداد فراملی، طی مذاکره با رییس سازمان جهانی GS1 (میگوئل لوپرا) بررسی شده است و در سلسله همایش‌هایی که برای سال آینده برنامه‌ریزی شده است، نمایندگانی از کشورهای عضو سازمان جهانی GS1 حضور خواهند یافت.

در ادامه، مهندس پاریاب با تأکید بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی کشورمان برای ارتقای سطح اقتصادی مناطق مختلف، ایجاد زنجیره تأمین خشکبار با بهره‌گیری از استانداردهای GS1 را به عنوان یکی از فرصت‌های استانی در جنوب ایران برشمردند.

دبیرکل انجمن علمی تجارت الکترونیکی بیان داشت که این همایش‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی انجمن برنامه‌ریزی شده است و رخداد بزرگ استارت‌آپی این همایش، سبب معرفی هر چه بیشتر توان علمی-اجرایی شرکت‌های خصوصی کشورمان به دنیا خواهد شد.

در این دیدار، سیدکمیل طیّبی مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه اصفهان، ضمن حمایت از برنامه‌های مرکز برای برگزاری رخداد فراملی در ابتدای سال ۱۳۹۸، پیشنهادهایی برای برگزاری هر چه بهتر این همایش‌ها ارائه نمود.

همچنین در این نشست، دکتر سلیم معاون پژوهشی مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی نیز حمایت خود را از برگزاری رخدادهای مذکور اعلام نمودند و ابراز داشت که امکانات مؤسسه برای کمک به اجرای هر چه بهتر این رخدادها فراهم می‌باشد.